array<p>
Gezi fotografçiligi üzerine…
Ilk defa gördükleri her seye büyük bir merak ve saskinlikla bakan minik bebeklerin yüzlerindeki o harika ifadeye hepimiz büyük bir keyifle sahit olmusuzdur.
Hayatimizin ilk yillarinda tanimak, bilmek ve ögrenmek için dogal olarak gösterdigimiz bu’’GÖRME’’ ilgisi; daha sonra kesintisiz bir sekilde devam etse de ögrenmek için okuduklari ve dinledikleri ile yetinmeyerek; ’’ille de görmem lazim’’ diyen insan sayisi ne yazik ki fazla degildir.
Kurulu düzenimizi bozamamak, risklere girememek gibi kabul edilebilir sebeplerle herseyi birakip da gidemeyiz. Isteriz, ama gidemeyiz. Ancak bazilari gider. Onlar için gezerek görmek herseyden daha önemlidir.
Iste herseyi arkada birakip, bilinmeyen diyarlara dogru yola çikan bu cesur, maceraci öncülere önce kasif demisiz. Onlar sayesinde tanimisiz Afrika'nin sulari kaynatan sicagini da, kutuplarin herseyi donduran sogunu da. Denizlerin nereye vardigini da, dag doruklarinin sonunu da hep görerek ögrenen bu kasifler sayesinde tanimisizdir.
Sonra zaman degismis. Dünyanin her yeri ve her seyi bilinir olmus. Olmasina olmus ama bazi insanlardaki ’’Mutlaka Görmeliyim’’ arzusu hiç dinmemis. Epey zamandir biz o insanlara artik GEZGIN diyoruz. Ayni yerlere gitseler de ayni yerlere baksalar da hepsi kendi duygu dünyasinda o yerlerin bambaska hallerini anlatip, bambaska hallerini fotografliyorlar.
Okunan her gezi yazisi, bakilan her gezi fotografi, bildigimizi sandigimiz yerlerin bilinmeyen hikayelerini anlatiyor.
Gezginler: Hep bebekler gibi merakli ve heyecanlilardir.
Kaç yasinda olursaniz olun içinizdeki ögrenme meraki hiç bitmesin ve yeni ögrendiginiz her sey yüzünüze mutluluk olarak ömür boyu yansimaya devam etsin...
Hadi gelin biz de bir an için bebek olup Manolya Karayel Photography farkiyla fotograflanmis kisa bir yolculuga çikiverelim…Iste o birbirinden güzel gezi fotograflari...