manolya karayel photography

mutlu dügün hikayelerinin fotografçisi

Manolya Karayel Photography

Hayata her zaman meraklı gözler ile bakan Manolya Karayel’in fotoğrafla öyküsü çok küçük yaşlarına dayanıyor. Babasının Zenith markalı fotoğraf makinası ile başlamış ilk denemelerine. İlerleyen yıllarda ise en büyük tutkusu olmuş fotoğraf hep. Mimar Sinan Üniversitesi İstatistik bölümünden mezun olduktan sonra mümkün olduğunca fazla kültür tanımak ve farklı ülkelere yolculuk yapabilmek adına Londrada yaşamaya başlıyor.

Mesleki ve kişisel eğitimler aldığı İngilterede bulunduğu çok uluslu ortamlar sayesinde, hayata farklı perspektiflerden bakmanın en büyük zenginliklerden biri olduğunun farkına varmış. Elinden düşürmediği kamerası hep eşlik etmiş yaşadıklarını hikayelere dönüştürmesine. Ona göre her hayat kendi içinde ayrı renkler taşıyor; ne kadar farklı hayat, o kadar renk demek olduğuna inanıyor.

Yurtdışı deneyimi sonrası Uluslararası bir sigorta şirketinin IT kısmında çalıştığı sıralarda filizlenmiş, hayata dair renklere, farklı perspektiflerden bakma projesi. Fotoğrafçılık ile ilgili çeşitli eğitimler alan Manolya Karayel, evlilik hikayesi, doğum fotoğrafçılığı gibi çok özel anları ; neşeli ve yaratıcı tarzı ile unutulmaz hikayelere dönüştürüyor. Çekimler sırasında klasikleşmiş pozlardan sakınan Manolya Karayel’ in en büyük sırrı, doğallığı yakalamadaki başarısı. Bu yüzden çekim yapacağı kişiler ile önceden tanışmak anahtar rol oynuyor onun için. Örneğin evlenecek çiftin çekim günü rahat olması ve çekim yapılacak tarza birlikte karar vermek çekimin görünmeyen en önemli bölümlerinden biri olduğunu düşünüyor. Sevilen renkler, düğün günü çalınacak müzik, giyilecek olan gelinliğin modeli bile çiftlerin zevkler konusunda büyük fikir veriyor. Fotoğrafçınız olmanın dışında Manolya Karayel, en özel gününüzde enerji dolu kişiliği ile yanınızda hem destek verici bir arkadaş hem sakinleştirici bir yardımcı oluyor.